Zarażeni bakcylem wędrówki – relacja ze Zlotu PTSM

W dniach 1-3 X odbył się XXXVIII Zlot PTSM w Bieszczadach. W rajdzie uczestniczyła drużyna z naszej szkoły: Weronika Prugar, Zuzanna Stachura, Julia Florek, Martyna Ostrowska, Gabriela Orłowska, Patrycja Mazur (kl VI), pod opieką p. Wojciecha Stachury.

Grupa wyruszyła wcześnie rano, by dojechać do SSM w Stuposianach, gdzie mieliśmy zarezerwowany pierwszy nocleg. Po zakwaterowaniu i odpowiednich przygotowaniach dojechaliśmy do Wołosatego, aby tam rozpocząć wędrówkę na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnicę. Pogoda była piękna, widoczność wspaniała, więc mimo trudów kilkugodzinnej wędrówki wszyscy zadowoleni wrócili do schroniska.

Następny dzień był równie piękny. Po wykwaterowaniu odwiedziliśmy stado żubrów (niedaleko Mucznego) i wybraliśmy się w podróż, by podziwiać przepiękne widoki z szybowiska w Bezmiechowej. Zobaczyliśmy tam latające modele szybowców, a także skok na spadochronie. Przyszedł czas na dojazd do ostatniego miejsca naszej wędrówki – Leska. Tam odbyło się zakończenie rajdu i wszystkie konkursy, w których nasza drużyna wzięła udział.

Ostatni dzień to podsumowanie i zakończenie rajdu. Na tej uroczystości dowiedzieliśmy się, że w konkursie plastycznym zajęliśmy I miejsce, a w przyrodniczo-krajoznawczym III. Po odebraniu nagród i dyplomów w dobrych humorach wróciliśmy do Grabownicy.

/WS/

znaczek PTSM

Dziękujemy za relację i gratulujemy sukcesów w konkursach. Bieszczadzkie ptaszki (te, które mają dobry słuch) doniosły nam również, że Wasze konkursowe wykonanie piosenek „We wtorek w schronisku” i „Wędruj z nami” daleko bardziej przypadło im do gustu niż wyróżnionych drużyn. My ptaszkom wierzymy ;)

Zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi wrażeniami z wędrówek – tych bliższych i dalszych, chętnie zamieścimy Wasze fotki i relacje. Może szybciej nam zleci czas do III Rajdu Świętojańskiego… Zaglądajcie na naszą stronę, już wkrótce „Kiwon 2”, a na powiązanej stronie – grabownica.pl nowy dział – Pejzaże.