Jeszcze nie Świętojański, ale jednak RAJD!

Po długiej przerwie wracamy na zielone dróżki Pogórza Dynowskiego. Zapraszamy do udziału w Rajdzie!

Tym razem proponujemy trasy, którymi nasze rajdy nie wędrowały. Pierwsza z nich wiedzie przez górę Wroczeń i jest niejako trasą historyczną, gdyż przed laty często wędrowały tędy rajdy organizowane przez grabownicą szkołę – na nich wyrośliśmy.
Druga trasa jest całkiem nowa – leśna i cicha, gdyż wiedzie przez piękny, gęsty las z dala od odgłosów cywilizacji, nawiązuje jednak do historii grabownickiej kopalni, przecinając stare szlaki kopalniane.

Ze względu na stopień trudności tych tras oraz epidemię Covid-19 zdecydowaliśmy się zaprosić na Rajd starszych uczestników, ale mocno wierzymy, że w przyszłym roku zbierzemy się do wędrówki po staremu, na czerwcowym Rajdzie Świętojańskim.

Tak więc na rajd zapraszamy społeczników powiatu brzozowskiego – dobrych znajomych i (jeszcze) nieznajomych z lokalnych NGO-sów – pragniemy zaprosić Was w piękne zakątki naszych okolic, zachęcić do turystyki lokalnej i do wspólnych przedsięwzięć krajoznawczych.

Zapraszamy młodzież w wieku od 14 lat z Grabownicy i innych miejscowości powiatu brzozowskiego. Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji. I jak to na rajdzie – zanim dotrzemy do celu, już się wszyscy będziemy dobrze znać. Jeśli chcecie się wybrać rodzinnie – pod opieką rodziców weźmiemy też młodszych uczestników.

Szczególne zaproszenie kierujemy do przewodników Rajdu Świętojańskiego – wiele Wam zawdzięczamy, wspominamy wspólne chwile i liczymy na to, że cokolwiek teraz robicie, nadal lubicie włóczęgi ze starymi przyjaciółmi. Czekamy na Was!

Zrobiliśmy się tacy sprytni, że na rajd zapisujemy zdalnie, przez internetowy formularz. Idzie to łatwo i szybko, a lista rajdowa niemal sama się tworzy. A więc się zapisujcie! Oto link: https://bit.ly/rajd2021

Jeszcze uwaga porządkowa, która nie zmieściła się na plakacie: transport rajdowy obejmuje dowóz na punkty startowe oraz z punktów końcowych do Brzozowa pod wiatą Nadleśnictwa, gdzie jest zakończenie rajdu.

Jednak prosimy, abyście się zatroszczyli o transport spod wiaty do domu, gdyż nie jesteśmy w stanie wszystkich odwieźć. Będzie jeden kurs busem, spod wiaty do Grabownicy o godz. 20.00, ale z pewnością wszyscy się nie zmieszczą. Jeśli wiecie, że będziecie mieli problem z powrotem do domu, dajcie nam znać na maila: dobramysl@grabownica.pl, weźmiemy to na siebie :)

W imieniu Grupy Dobra Myśl – Ola Haudek (prezes)